- Historie
- MVO
- Contact
- Routebeschrijving
-
Nieuwsbrief december 2011
- Arbeidsongeschiktheid Portefeuille Scan
- Solvency II kennisquiz
- Welten Kennisscan
- SEPA
- Advies op afstand
- Pensioenregister Plateau 2
- Pensioenadministratie
- Consultatie Wft
- Klantgericht werken
- Anticiperen op capaciteitsbehoefte
- Groeiers.in
- Student aan de top bij Welten
- Leergang Zakelijk Financieren
- Afschaffing spaarloon
- Welten Lipdub
SEPA
SEPA
Europa is onderweg naar één grote betaalmarkt: de Single Euro Payments Area (SEPA).
De totstandkoming van SEPA heeft als doel de Nationale verschillen binnen het Europese betalingsverkeer op het gebied van wet- en regelgeving, technologie, procedures en kosten op te heffen. Hierdoor zijn nationale verwerkers en aanbieders van betalingsverkeer zijn niet langer afgeschermd van buitenlandse concurrentie.
Het gaat hierbij in eerste instantie om giraal betalingsverkeer en betalingen met betaalkaarten en credit cards, en om de interbancaire betaalsystemen die deze betalingen mogelijk maken. Maar op termijn blijft het daar niet bij: de eerste stappen naar harmonisatie van mobiel betalen zijn inmiddels gezet.
Overgang
Om de overgang te stimuleren bereiden de Europese Raad en het Europese Parlement een Europese Verordening voor om banken, bedrijven en consumenten te verplichten betalingen in euro's overal in Europa alleen nog met Europese incasso’s en overschrijvingen te doen.
Geld overmaken op basis van Nederlandse standaarden en rekeningnummers kan waarschijnlijk nog tot rond eind 2012 voor gewone overschrijvingen en voor incasso's tot rond eind 2013.
Uit onderzoek van De Nederlandsche Bank blijkt dat consumenten nog niet zo bekend zijn met SEPA en dat nog maar relatief weinig bedrijven met de voorbereidingen op SEPA bezig zijn.
De tijd begint dan ook te dringen met bovengenoemde deadlines in het vooruitzicht. We zien dan ook dat SEPA hoog op de (project)agenda van onze opdrachtgevers staat.
De tijd begint dan ook te dringen met bovengenoemde deadlines in het vooruitzicht. We zien dan ook dat SEPA hoog op de (project)agenda van onze opdrachtgevers staat.
Impact
De invoering van SEPA heeft gevolgen voor de betalingssystemen van de banken maar ook voor die van haar klanten. Wat wijzigt wanneer; hoe gaan wij onze klanten hierover informeren; wat zijn de gevolgen; etc?
Om u bij bovengenoemde zaken te ondersteunen en te adviseren heeft Welten een team medewerkers met als specialisatie Financiële Logistiek opgelijnd. Deze specialisten kunnen u op deskundige wijze bijstaan in de uitdagingen op het SEPA-vlak.
Contact
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Annemarie Berns van Welten Business Banking.
Contact
Welten
Jan Smuldersstraat 22
5512 AZ Vessem
T 0497 - 59 48 00
F 0497 - 59 48 88
E info@welten.eu
