Extra capaciteitsvraag verwacht door overzichten commissie De Ruiter
Interim verzekeringsspecialisten Welten bereiden zich voor middels workshops
Financieel opleider en detacheerder Welten verwacht dat de te verstrekken overzichten op basis van het rapport commissie De Ruiter op korte termijn leiden tot aanzienlijke extra capaciteitsvraag bij verzekeraars en intermediairs. Om die reden bereiden tientallen interim verzekeringsspecialisten van Welten zich voor op de specifieke materie.
Op basis van het rapport commissie De Ruiter en afspraken in de branche dienen verzekeraars hun klanten voor 1 april te informeren over diens beleggingsverzekeringen. Dit gebeurt middels overzichten waarin alle kosten en inhoudingen worden vermeld, alsmede de waarde van de polis.
Er zijn reeds enkele interim professionals en managers van Welten bij verzekeraars actief in de voorbereiding om de bewuste overzichten te verstrekken. Vanwege de grootschalige omvang van het aantal klanten dat geïnformeerd dient te worden, verwacht Manager Verzekeringen bij Welten, Jorg Schuckmann, een aanhoudende vraag naar extra verzekeringsspecialisten. “Iedereen met een levensverzekering ontvangt het overzicht, dan praat je over miljoenen verzekerden. Wanneer in de media ruchtbaarheid aan de overzichten wordt gegeven, kan dat ertoe leiden dat die klanten massaal met hun verzekeraars gaan bellen.”
Om die reden bereidt een groep interim verzekeringsspecialisten van Welten zich op dit moment middels workshops voor om levensverzekeraars of intermediairs van dienst te zijn bij het beantwoorden van mogelijke vragen van klanten over de inhoud van het overzicht. Elementen die in workshops naar voren komen zijn: historie, achtergrond, transparantie, discussie, rapport commissie De Ruiter en veelgestelde vragen door consumenten betreffende de overzichten. Daarnaast wordt in de trainingen aandacht besteed aan het communicatieaspect. “Het op juiste en zorgvuldige wijze uitleggen van de in de overzichten verstrekte informatie is voor verzekeraars essentieel om in de toekomst tevreden klanten te blijven houden,” aldus Schuckmann.
Contact
Welten
Jan Smuldersstraat 22
5512 AZ Vessem
T 0497 - 59 48 00
F 0497 - 59 48 88
E info@welten.eu
